ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

GRAND SLAM OPEN TENNIS TOURNAMENT (750), στα γήπεδα του Ομίλου Αντισφαιρίσεως Κορίνθου, από τις 2/10/2021 έως και τις 24/10/2021.

0

Ανοιχτό τουρνουά τένις θα πραγματοποιηθεί στην Κόρινθο . Συγκεκριμένα η εταιρεία TENNIS HOLD’EM προκηρύσσει το 2nd επί μέρους τουρνουά, στα πλαίσια του GRAND SLAM OPEN TENNIS TOURNAMENT (750), στα γήπεδα του Ομίλου Αντισφαιρίσεως Κορίνθου, από τις 2/10/2021 έως και τις 24/10/2021.

Σε όλες τις κατηγορίες εκτός της Master, όλοι οι αγωνιζόμενοι πρέπει να έχουν συμπληρώσει το 30ο έτος της ηλικίας τους. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στα γήπεδα (Hard Court) του Ομίλου Αντισφαιρίσεως Κορίνθου, στη Κόρινθο.

Οι αγώνες θα διεξάγονται τα Σαββατοκύριακα από τις 08.00 έως τις 23.00 και τις Τετάρτες από τις 10.00 έως τις 23.00. Κατ’ εξαίρεση θα διεξάγονται παιχνίδια και τα πρωινά τις καθημερινές.

-Οι δηλώσεις συμμετοχής θα ξεκινήσουν στις 11/9/2021 και ώρα 13.00 και θα γίνονται δεκτές μέχρι και τις 29/9/2021 και ώρα 21.00.

-Οι κληρώσεις των αγώνων θα διεξαχθούν στις 29/9/2021 και ώρα 23.00 στα γραφεία της εταιρείας TENNIS HOLD’EM στην Καισαριανή Εθνικής Αντιστάσεως 168.

-Οι αγώνες θα διεξάγονται με το σύστημα του Knock Out.

-Σε όλα τα παιχνίδια σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 στα σετ, τότε ο νικητής θα προκύπτει από τη διαδικασία του tie break (10 κερδισμένοι πόντοι με διαφορά δύο).

-Τα διπλά παιχνίδια θα διεξάγονται με το σύστημα του no add.

-Σε περίπτωση που ένας αγωνιζόμενος, καθυστερήσει πάνω από 15 λεπτά να εμφανιστεί στο προγραμματισμένο παιχνίδι, τότε τη νίκη την παίρνει ο αντίπαλος (w/o).

-Ο επιδιαιτητής έχει το δικαίωμα του correction.

-Η επιτροπή του τουρνουά, ένεκα ανωτέρας βίας, έχει το δικαίωμα να τροποποιεί τους ανωτέρω όρους οριστικά και αμετάκλητα, προκειμένου να ολοκληρωθεί ομαλά το τουρνουά.

-Εάν η επιτροπή αγώνων κρίνει ότι η συμπεριφορά κάποιου αγωνιζόμενου είναι ανάρμοστη, έχει το δικαίωμα να τον αποβάλλει από το τουρνουά.

-Σε περίπτωση δυσμενών καιρικών συνθηκών, οι αγώνες που αναβλήθηκαν, θα ορίζονται εκ νέου σε νέα ημερομηνία και ώρα.

-Ο ορισμός των seeded θα γίνει κατ’ εκτίμηση του διευθυντή αγώνων και του επιδιαιτητή.

-Οι δηλώσεις συμμετοχών θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά στα info@tennisholdem.gr και fanouriostheodoridis@yahoo.gr και τηλεφωνικά στο 6909873608